REGULAMIN POBYTU NA RANCZO

Drogi Gościu, cieszymy się z Twojej wizyty u Nas.
Dbamy o jak najlepszą organizację spotkań, miłą atmosferę, bezpieczeństwo i komfort naszych gości,
a jednocześnie bezpieczeństwo i dobro naszych zwierząt, dlatego przed odwiedzinami uprzejmie prosimy o zapoznanie się z naszym Regulaminem: 

 1. Regulamin obowiązuje wszystkie osoby, zarówno indywidualne jak i grupy zorganizowane, przebywające na terenie Gospodarstwa Ranczo Wólka Kosowska, w skrócie Ranczo.
 2. Wstęp na teren Ranczo jest możliwy tylko po wcześniejszym umówieniu terminu. Uprzejmie prosimy o punktualne przybycie.
 3. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany ustalonego terminu odwiedzin z uwagi na warunki atmosferyczne bądź kondycję zwierząt.
 4. Dzieci oraz młodzież poniżej 18 roku życia mogą przebywać na terenie Rancza tylko pod opieką rodziców lub opiekunó Rodzice lub opiekunowie biorą pełną odpowiedzialność za dzieci na terenie Rancza.
 5. W przypadku zorganizowanych wycieczek szkolnych/przedszkolnych dzieci powinny przebywać z opiekunami (co najmniej 1 opiekun na 15 osób).
 6. Na odwiedziny zachęcamy do założenia pełnych butów, adekwatnych do warunków pogodowych. Szpilki i sandały zostawiamy w domu na inne specjalne okazje.
 7. Podczas odwiedzin należy stosować się do poleceń Opiekuna Zwierząt, a karmić zwierzęta można wyłącznie przekąskami przygotowanymi przez Opiekuna Zwierząt. Nie karmimy zwierząt jedzeniem przyniesionym z domu. Nieodpowiednie jedzenie może je zabić.
 8. Alpaki to nie zabawki, to bardzo płochliwe zwierzęta, dlatego na terenie Rancza prosimy o zachowanie spokoju – nie wolno biegać, wymachiwać rękami, ganiać zwierząt ani krzyczeć – bieganie, krzyk i hałas stresuje też pozostałe zwierzęta.
 9. Do alpak podchodzimy tylko od strony głowy. Pomimo, iż nasze alpaki są odczulane, to zachodzenie od tyłu lub głaskanie po tylnych częściach ciała może grozić kopnięciem.
 10. Alpaki głaszczemy po szyi i grzbiecie. Nie wszystkie alpaki chcą i lubią być dotykane po głowie, grzywce lub przy oczach.
 11. Zastrzegamy sobie możliwość przerwania odwiedzin jeśli nieodpowiednie, lekceważące lub agresywne zachowanie uczestnika/ uczestników zagraża bezpieczeństwu zwierząt i innych gości lub wpływa na komfort spotkania.
 12. Na terenie Rancza obowiązuje segregacja śmieci, prosimy o niezaśmiecanie terenu oraz wybiegów i zachowanie czystości w toalecie.
 13. Na terenie Rancza kategorycznie zabrania się:
  • wchodzenia osobom znajdującym się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających,
  • palenia tytoniu lub innych substancji,
  • wnoszenia i spożywania alkoholu,
  • niszczenia roślinności,
  • dewastowania urządzeń znajdujących się na terenie Rancza
  • wchodzenia na ogrodzenia, barierki, płoty
 14. W przypadku rezygnacji z zarezerwowanych odwiedzin prosimy o niezwłoczną informację telefonicznie, mailowo lub poprzez messengera.
 15. Wejście na teren Rancza oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego Regulaminu.
 16. Za wszelkie szkody wyrządzone na terenie Rancza odpowiedzialność ponoszą sprawcy zdarzenia.
 17. Nie odpowiadamy za wypadki, szkody będące skutkami nieprzestrzegania zasad nieniejszego Regulaminu i niestosowania się do poleceń Opiekuna Zwierząt.

W przypadku pytań zawsze pozostajemy do dyspozycji

Ekipa Ranczo Wólka Kosowska

  Odsłony: 49