QUEEN CARMEN - historia powstania hodowli

Historia genezy naszej hodowli labardorów i miłości do tych wyjątkowych psów  rozpoczęła się w 2007 r., kiedy to  po raz pierwszy ujrzałam śliczną, kilkutygodniową, biszkoptową psią kulkę w Hodowli Józefinka. Miała na imię Elma. Jej ojcem był piękny labrador Calvin Clain Górska Fantazja. Elma też była piękna. To była miłość od pierwszego wejrzenia. 

Elma jadąc ze mną do swojego nowego domu na przednim siedzeniu, zawinięta w kocyk, była bardzo przestraszona. A jednocześnie z  ciekawością zerkała na świat dookoła i na mnie. Postanowiłam wtedy nazwać ją Carmen.

Była bardzo mądrym psem. Szybko nauczyła się wszystkiego, co powinien wiedzieć dobrze ułożony pies. Jej spokój i cierpliwość towarzyszyły mi przez 15 lat. Niestety tuż po jej 15-tych urodzinach, z ogromnym bólem musiałam podjąć trudną decyzję. Długa choroba nowotworowa, problemy z trawieniem, coraz większe jej  cierpienie i błagalne spojrzenie, spowodowały, że musiałam podjąć decyzję o jej uśpieniu.

W domu, wsród najbliższych Carmen spokojnie zasnęła. 

Pozostała na zawsze w moim sercu.

Latem 2021 roku do naszego domu zawitała:

„Shira” NANA Alfa Matrix FCI

o: CHENARD WALCKER FOR SARRACENIA VON OSTEN HERTZ
m: WHISKY Alfa Matrix FC

Piękna, wystawowa suczka, pierwsze swoje miesiące spędziła wraz z Carmen, dzięki czemu miała okazję nauczyć się wszystkiego, co najlepsze od dojrzałego psa.

W 2022 r. w Piasecznie została zarejestrowana Hodowla Labradorów pod przydomkiem “Queen Carmen”.

Visits: 43